Jak opravit poškrábané dveře (Například od psa)

0
(0)

Psi mohou být nejlepším přítelem člověka, ale jejich drápy nejsou v žádném případě přátelské k dřevěným dveřím. Drápy jsou mnohem tvrdší než dřevo. Když jimi naši mazlíčky škrábnou do dveří, objeví se nepěkná rýha. Rýhy mohou vznikat samozřejmě i dalším, nešetrným používáním dveří. Jak opravit poškrábané dveře, aby se obnovila jejich původní krása?

Postup, jak opravit poškrábané dveře

1. Umístěte pod dveře hadr, který ochrání podlahu.

2. Obruste škrábance. Broušení lze provádět ručně nebo pomocí orbitální brusky. Ruční broušení vyžaduje větší úsilí, ale poskytuje lepší kontrolu nad tím, kolik dřeva se odbrousí.

3. Očistěte broušené plochy pomocí lepící tkaniny, abyste odstranili drobné částice.

4. S pomocí špachtle nanášíme tmel na dřevo do poškozených oblastí. Naneseme tolik, kolik je potřeba. Přebytečný tmel vyhladíme. Nechte vyschnout (doba schnutí je uvedena na obalu tmelu).

5. Vybruste tmel do hladka a do rovna. Začněte s brusným papírem 220. Poté přejděte na jemnější brusný papír (320 g).

6. Očistěte obroušenou plochu hadříkem.

7. Naneste barvu na postiženou oblast dveří. Nechte dveře otevřené, dokud barva zcela nezaschne.

Příprava poškozené oblasti

Jak už bylo výše zmíněno, nejprve bude potřeba připravit si postiženou oblast dveří tak, že ji lehce obrousíte. Psi a kočky si neuvědomují, jak se správně otevírají dveře a nic je nezastaví. Dveře mohou být tak podrápané, můžete je přemalovat, aby škody nebyly tolik vidět. Nejhorší je to ale u dřevěných dveří, ve kterých vznikly hluboké rýhy. Je potřeba takto připravovat čisté dveře, zbavené všech nečistot. I po obroušení bude potřeba dveře znovu očistit od prachu.

Gelová barva na opravu dřevěných dveří

Kromě tmelu můžete použít také gelovou barvu. Tu si můžete namíchat tak, aby odpovídala barvě vašich dveří. Otřete obroušený prostor hadříkem nebo suchým čistým kartáčem, abyste ho zbavili prachových částeček. Naneste gelovou barvu a nechte ji zaschnout. Můžete využít i více vrstev.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]