Jak opravit odřenou či poškrábanou koženku

Koženka svým vzhledem připomíná skutečnou kůži, ale je mnohem levnější. S nižšími náklady přichází nižší kvalita, což znamená, že tento materiál se opotřebuje rychleji než pravá kůže. Když se koženka začne olupovat a praskat, můžete se ptát, jak opravit odřenou koženku? Přečtěte si náš článek a budete všechno vědět!

Oprava latexovou barvou

1. Oloupejte všechny volné části koženky. Snažte se odlupovat tu část koženky, která se nachází na horní straně tkaniny. Snažte se plochu co nejvíce vyhladit.

2. Abyste dosáhli co nejhladšího povrchu, naneste latexovou barvy na miniaturní pěnový válec. Naneste ji na poškozenou část pohovky (pozor, barva se samozřejmě musí shodovat s barvou pohovky). Nechte zaschnout a naneste další vrstvu. Možná budou potřeba až 4 vrstvy.

3. Pomocí jemného brusného papíru můžete vytvořit dokonale jemný povrch.

4. Vymažte povrch lakovaným voskem, dokud nebude hladký. To je důležité zejména proto, že tento vosk působí jako těsnicí prostředek pro barvu a zabraňuje tomu, aby byla lepkavá.

5. Na vosk aplikujte dětský zásyp. Není to nutné, ale urychlí to schnutí vosku.

Sada na opravy kůže, koženky, vinylu

Na trhu je dostupná sada na opravu koženky. Postupujte podle přiloženého návodu (jednotlivé postupy se mohou trochu lišit). Obecný postup na opravu je následující:

1. Namíchejte si takovou barvu, která se bude shodovat s barvou vaší koženky.

2. Naneste barvu na postiženou oblast – přetahujte přitom její okraje. Použijte na to štěteček, který by měl být součástí této sady.

3. V případě potřeby přidejte speciální texturovaný papír, který je součástí sady. Tento papír napodobuje strukturu kůže či koženky.

4. Přiložte tepelný nástroj – například žehličku – po dobu dvou minut. Přemístěte nástroj tak, abyste rovnoměrně rozdělili teplo, poté odlepte papír. Pokud textura není podle vašeho přání, použijte papír a teplo znovu.

5. V případě potřeby postup opakujte. Odeberte papír a podívejte se na svou práci. Pokud se poškození stále projevuje, udělejte další vrstvu barvy a poté znovu aplikujte papír a tepelný nástroj.

Může se hodit:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *