Jak opravit lak (škrábance) na autě

0
(0)

Škrábance na autě mohou být způsobeny mnoha různými věcmi. Nehody, vandalismus, naše vlastní nešikovnost, špatné parkování a další nehody jsou příčinou poškrábání a oděrků na laku vašeho auta. I když škrábance zhoršují vzhled vašeho vozu, platba za opravu může být poměrně nákladná, a tak se rozhodneme, opravit si lak sami. Jak ale opravit lak na autě?

Trik se zubní pastou

Tento trik lze použít pouze na povrchové poškrábání. Poškrábanou plochu omyjte a pečlivě zbavte všech nečistot. Naneste malé množství zubní pasty na navlhčený ručník z mikrovláken. Bělicí zubní pasta funguje nejlépe, ale můžete se pokusit odstranit škrábance s libovolnou zubní pastou, kterou máte k dispozici. Kruhovými pohyby nanášejte zubní pastu na poškrábaný prostor. Nevyvíjejte příliš velký tlak. Omyjte přebytečnou zubní pastu. Proces opakujte až dvakrát. Více než tři aplikace mohou poškodit lak.

Komerční produkty na odstraňování malých škrábanců

Opět je potřeba pečlivě umýt auto ještě předtím, než nanesete jakýkoli výrobek na odstranění škrábanců. Jakákoliv nečistota, kterou necháte na povrchu, může způsobit ještě více škrábanců. Výrobek na odstranění nečistot aplikujte na hadřík (který mohl být součástí balení). Řiďte se pokyny uvedenými na vámi zakoupeném výrobku. Nanáší se většinou tak, jako zubní pasta – kruhovými pohyby. Odstraňte zbytky produktu z laku. V případě potřeby postup opakujte.

Malování pro opravu hlubokých škrábanců

Důkladně omyjte a osušte své auto. Věnujte zvláštní pozornost oblasti, kterou budete opravovat. Brusným papírem 2000 (může být i s rukojetí) začnete zarovnávat poškrábanou plochu. Postupujte po směru škrábanců. Po chvíli opláchněte vodou a zkontrolujte svůj pokrok. Nastříkejte základový nátěr na oblast, kterou jste právě brousili. Použijte pohyb dopředu a dozadu ke stříkání barvy. Poté počkejte 5 až 10 minut, aby základový nátěr vyschnul. Opakujte celkem třikrát.

Použijte několik vrstev barvy, které odpovídají barvě laku vašeho vozidla. Dále rozstříkejte stejnou barvou barvu jako na zbytek vašeho auta do oblasti, kde jste aplikovali základní nátěr. Počkejte 5 až 10 minut mezi každou aplikací tak, aby barva zcela vysušila.

Navoskujte celou oblast, abyste utěsnili opravu laku. Poté vše vyrovnejte speciálním vyrovnávacím polštářem nebo utěrkou z mikrovlákna. Můžete si koupit voskovou soupravu, která obsahuje vše, co potřebujete k voskování vašeho vozu.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]