Jak opravit ALU kola / disky – Postup na odstranění škrábanců

0
(0)

ALU kola jsou krásným doplňkem vašeho auta. Ovšem ne nadlouho. Občas se stane, že je například při parkování můžeme poškodit a způsobit nevzhledné škrábance na dřív krásných discích. Nezřídka se také stává, a to obzvláště na českých silnicích, že si ALU kola poškodíte také projetím výmolu. Jednoduché škrábance si ale můžete opravit sami. Zde je návod, jak na to.

Drobné škrábance

Opravdu maličké škrábance můžete zkusit zamaskovat pomocí voděodolné fixy na kovy.

Větší škrábance

I větší a hlubší škrábance můžete zvládnout sami zamaskovat. Budete k tomu potřebovat brusný papír, hliníkový tmel určený na kola nebo karoserii vozidla, technický benzín, plnič, barvu a bezbarvý lak.

1. Nejprve je potřeba za pomoci brusného papíru vyhladit povrch ALU kola. Použijte nejprve nejhrubší brusný papír a postupně svou práci zdokonalujte hladšími povrchy. Chcete docílit hladkého povrchu.

2. Nyní přichází čas na technický benzín. Ten používáme na zbroušené plochy, abychom je odmastili a zajistili tak, že budou vhodné pro chycení barvy.

3. Pokud byly škrábance příliš hluboké, můžete je vyhladit s pomocí hliníkového tmele, který je speciálně určený právě na ALU kola. Tím vyplníte škrábance a uhladíte je tak, aby byl povrch ALU kola/disku krásně rovný. Pokud se vám to příliš nedaří, nebojte se, opět použijeme brusný papír, kterým plochu vyhladíte. Nyní by vaše kola měla mít stejný tvar, jako když byla nová.

4. Nyní je čas použít plnič, kterým své dílo zdokonalíte.

5. Nakonec nastříkejte základní barvu, nechte ji zaschnout a naneste i několik vrstev samotné barvy, kterou jste pro svá ALU kola vybrali. Pozor na stékající kapky, které se tvoří při použití velkého množství barvy.

6. Nakonec povrch kola nalakujte bezbarvým lakem, aby byl jako nový.

Nerovné ráfky

Pokud jste objevili nerovné ráfky, vězte, že si s nimi sami neporadíte. Navštivte autoservis, kde si i s tímto problémem mohou za pár hodin poradit.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]