Jak dlouho bolí zub po vrtání – Proč jsou zuby bolestivé po vrtání?

0
(0)

Citlivost zubů po náplních je velmi běžná. Tato bolest trvá několik dní po vrtání – záleží samozřejmě na tom, jak velká část zubu musela být vyvrtána.

Proč jsou zuby bolestivé po vrtání?

Vrtání je dokončeno a plomba nahradila zkaženou oblast zubů, ale po několika dnech může dojít k bolesti. Plombování být pro zub poněkud stresující a není neobvyklé, že během prvních pár dní (nebo dokonce týdnů) náplně máte zub přecitlivělý. Čím blíže váš zubní lékař musí vrtat k nervu, tím méně izolace má váš zubní nerv proti kousnutí a teplotě. Pokud váš lékař musí vrtat blíže k zubnímu nervu, může být zub citlivější. Nicméně, pokud je citlivost každým dnem nižší, měli byste být v pořádku.

Pokud se bolestivost po několika týdnech nezastaví, kontaktujte svého zubaře.

Běžné formy bolesti zubů

Bolestivost/citlivost zubů můžete zaznamenat z mnoha důvodů, včetně:

* Předaná bolest. Předaná bolest je bolestivost nebo citlivost v zubech jiném než je zub, který byl vrtán. Tato bolest by měla zmizet během několika dní až týdne.

* Citlivost způsobená teplou a studenou teplotu. Nové plomby mohou být často citlivé na teplá nebo studená jídla nebo vzduch. Tato bolest by měla trvat jen několik vteřin a odejít, jakmile je horký nebo studený faktor odstraněn. To je docela normální a citlivost by se měla rozptýlit během několika dní až několika týdnů. Pokud trpíte přetrvávající bolestí, a to i po odstranění horkého nebo chladného prvku, může dojít k poškození nervů, takže se musíte vrátit k zubnímu lékaři.

* Bolest při skousnutí. Máte-li bolesti, když skousnete, může to být proto, že plomba zasahuje do vašeho skusu nebo že výplň praskla. Obvykle váš zubní lékař pečlivě utváří vaši náplň tak, aby odpovídala skousnutí. V některých případech můžete jednoduše nechat svá ústa zvyknout na skus. Pokud po několika dnech trvá bolest, navštivte znovu svého zubního lékaře.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 0 / 5. Vote count: 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 0 Průměrně: 0]