Co potřebuji k evidenční kontrole vozidla – Jaké doklady budete potřebovat

Evidenční kontrola se provádí pokaždé, když ojeté auto mění svého majitele nebo provozovatele. To znamená, že například při prodeji nebo pokud darujete auto svému potomkovi, a budete vozidlo převádět na nový subjekt, musíte provést taktéž evidenční kontrolu.

Protokol o evidenční kontrole

Tento protokol je vystaven na jméno a bydliště (u právnické osoby název a sídlo) přihlašujícího provozovatele/vlastníka. Tento protokol nesmí být starší více než 30 dnů od svého vystavení, když se provádí evidenční kontrola. Účelem tohoto dokumentu je zjistit to, zda se technický stav vozidla shoduje se stavem, který je uvedený v originálu velkého a malého technického průkazu. Protokol o evidenční kontrole vydá stanice technické kontroly, pokud:

* je vozidlo přihlášeno do registru,

* vozidlo změnilo provozovatele nebo vlastníka.

Jaké doklady je potřeba předložit k evidenční kontrole?

Důležité je předložit technický průkaz vozidla – a to jeho originál. Dále pak je potřeba předložit osvědčení o registraci vozidla (ORV – nebo tzv. malý technický průkaz). Důležité je mít také lékárničku s platným datem expirace.

Co vše se na evidenční kontrole kontroluje?

Spousta lidí si myslí, že se kontroluje pouze VIN (výrobní číslo vozidla). To ale není pravda. Aby bylo zaručeno, že vozidlo splňuje stav uvedený v technickém průkazu, musí se kontrolovat i další věci, jako je například barva karoserie, počet míst k sezení, číslo motoru (pokud je uvedeno v technickém průkazu), zápis tažného zařízení, zápis ABS, rozměry ráfků a další.

Obecně bychom tedy mohli říci, že vše, co je uvedeno v technickém průkazu, podléhá evidenční kontrole. Výsledkem evidenční kontroly je již výše zmíněný Protokol o evidenční kontrole, který se předkládá na dopravním úřadě při přihlašování vozidla.

Může se hodit:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *